Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Historie

Dne 7. května 1988 správa České hlavní plemenné knihy původu potvrdila, že zaznamenala do ústředního seznamu chovatelských stanic psů všech plemen Chráněný název chovatelské stanice ze Zlatušky CS. Majitelem této chovatelské stanice se stala slečna Martina Lavičková, dnes paní Martina Hlaváčková.

Rozhodnutí založit chovatelskou stanici německých boxerů padlo ve chvíli, kdy se do naší rodiny náhle a nečekaně dostala Abara Bil-Box CS, tehdy petiletá zlatá zástupkyně tohoto úžasného plemene. Byla nám oporou, přítelem, vychovatelem a postrčila naši rodinu do nejdelší, nejzábavnější a nejkrásnější akce všech dob. Začali jsme chovat boxery. Vychovala dva vrhy štěňat, z nichž pocházela i její pokračovatelka. Krev této feny je v části našeho chovu dodnes.

Další naší chovnou fenou byla Axa ze Zlatušky CS. Vzpomínáme na ní jako na vychovatelku druhé boxerkářské generace v naší rodině. Den kdy odešla byl pro její malé svěřence jedním z jejich nejhorších. Byla první kterou jsme měli odmalička, se kterou jsme si prošli celým procesem potřebným k zařazení do chovu a stala se pro nás studnicí informací. Odchovala jediný vrh, o to větší jsme však do něj vkládali naděje. Navždy zůstane v našich srdcích.

Cler ze Zlatušky CS, náš první pes a syn Axinky, byl velkou nadějí našeho chovu. V devátenácti měsících získal na klubové výstavě v Brně v otevřené třídě známku výborný a umístil se na druhém místě a byl naším prvním psem, který splnil zkoušku z výkonu (ZOP)a to s velmi dobrým výsledkem. Do dalšího roku byl připravován na závodní a výstavní kariéru, ale časté výlety k nedaleké dálnici se jemu i jeho mamince staly osudnými.

Najednou jsme přišli o oba naše boxery. Byla to příšerná situace a každý, kdo kašpárkovskou povahu boxerů zná, ví, jak smutně vypadal náš domov. Bohužel z našich odchovů tou dobou nešlo získat další chovný materiál, takže jsme sáhli do Clerova rodokmenu na otcovskou stranu a ze slovenska jsme si přivezli jeho nevlastní sestru.

Beky Ladari k nám přišla v říjnu roku 1996 ve věku devíti měsíců a stala se psem paní MVDr. Michaely Švaříčkové, sestry majitelky chovatelské stanice. Tato zlatá fenka menšího rámce zapadla do naší rodiny, skvěle vyplnila volné místo a vnesla do našich životů opět radost. Splnila zkoušku ZM a z výstavního kruhu málokdy odcházela bez známky výborná. Odchovala dva vrhy a i jako babička byla skvělá. Do psího nebe odešla na začátku července roku 2006.

Přestože jednu boxerku jsme už doma měli, chtěli jsme nějakým způsobem navázat na naši chovatelskou práci v letech předchozích. Hledali jsme a našli. Nakonec jsme si domů přivezli malou boxerku, dceru Clerovy pravé sestry Citty, další pokračovatelku našeho chovu. Jmenuje se Ailin Rexob Gold. Ailin se osvědčila jako skvělá matka a odchovla dva vrhy. V současné době je už podruhé babičkou,  se svojí kamarádkou Míšou Hlaváčkovou se zůčastňují soutěží Mladý vystavovatel a se svou majitelkou Martinou Hlaváčkovou minulý rok s výborným výsledkem soutěžili na Závodu boxerů v Dobřanech v kategorii veteránů. Ailin představuje typický příklad boxera jako plemene, které zústává štěňetem až do nejvyššího věku.

Další chovnou fenou je Dalila ze Zlatušky, dcera Beky Ladari. Zlatá fena s bílými znaky je zatím naším pracovně i chovně nejúspěšnějším psem. Složila zkoušky ZM, ZVV 1, ZPO 1, splnila VZ  a byla prvním psem z naší chovatelské stanice, který splnil náročné podmínky k zařazení do výběrového chovu. Dalilka odchovala dva vrhy, první v chovu kontrolovaném, druhý v chovu výběrovém. V současnosti doufá, že se snad brzy stane babičkou a věnuje se výchově dcery Christine ze svého  posledního vrhu.

Dalilčin syn, Gaston ze Zlatušky, je teprve naším druhým psem. Bohužel, po špatných zkušenostech z mládí, kdy byl prodán a bylo s ním špatně zacházeno,  i po návratu k nám pravděpodobně nikdy nebude typickým, ke všem přátelským představitelem svého plemene. Přesto se stále sanžíme o jeho alespoň častečnou socializaci a jsme rádi, že je z něj pohodový pes v kruhu rodiny.

Hedy ze Zlatušky, dcera Ailin z druhého vrhu, je další nadějí našeho chovu. Spolu se svou velitelkou Danielou Hlaváčkovo už slavila menší výstavní i závodní úspěchy.

Naším zatím nejmladším pšírustkem je dcera Dalilky z posledního vrhu. Jmenuje se Christine. Tato mladá zlatá fenka se pro zdravotní potíže zatím nepředstavila na žádné veřejné akci. Nicméně radost ze života jí to neubírá a je naším malým sluníčkem.

 


V nynější době se chceme věnovat především uchovnění Hedy a naděje vkládáme i do našich dalšich odchovů.  Je to předevšímh Heny ze Zlatušky, které již mnoho nezbývá do získání titulu slovenského šampiona a v době nedávné splnila zkoušku chovnosti, Cherry ze Zlatušky, výtězky třídy mladých na NVP Praha 2007,která snad dostane naši CHS do povědomí veřejnosti především v oblasti výcviku, Geret, Goldie a Hery, kteří také již splnili podmínky k zařazení do chovu a Fatty, která působí v chovatelské stanici od Kamenného stávku a v tomto čase se věnuje již podruhé mateřským povinnostem.

 


Po uskutečnění našich předešlých cílů je nyní naší nejvyšší prioritou složit s Hedy a s Gastonem zkoušku z výkonu (pravděpodobně ZVV 1). Naděje vkládame i do našich dalších odchovů.V oblasti chovu teď na celé čáře nejaktuálnější je krytí Heny psem Quijote d´Esglai, kde čekáme na výsledky tohoto spojení. Jinak máme uchovněné tři psy (Geret, Hery, Gaston) a dvě feny (Goldie a Hedy), pro které hledáme vhodné ženichy (zatím mohu prozradit, že pánečky od Goldie možná  na jaře přemluvíme k cestě do sluné, teplé Itálie). Ailin a Dalila už jsou spokojené důchodkyně. Na výstavy se teď asi delší dobu nepodíváme, ale veseleji to vypadá v oblasti výcviku. Vedle už zmíněných plánů na ZVV 1 se začíná objevovat na sportovních akcích i poslední CH vrh. Naděje vkládáme jak do Cherry tak do Charlotty.

 


Po určité době doplním výsledky našeho snažení a plány na letošní rok. Pro Hedy se našel jiný program, než skládání zkoušek, bude se totiž zabývat mateřskými povinnostmi. Po dlouhém hledání jsme jí našli ženicha na území naší krásné vlasti, a sice mladého nadějného zlatého psa Sir Sasha Czech Ja-Ka. Pro Goldie zatím vhodného ženicha hledáme, ve hře je několik velice kvalitních psů. Z krytí Heny vzešlo v CHS Goldie Red osm nádherných štěňat. V oblasti výcviku plánujeme ZVV 1 s Gastonem a na nějaké zkoušky se pravděpodobně podívá i Cherry a Charlotta. 

 


Tak zase aktuální info: Hedy si to mateřství rozmyslela a odložila o půl roku, místo toho se věnuje své sportovní kariéře a s Míšou Hlaváčkovou se připravuje na závody a zkoušky, pro Goldie majitel po dlouhých poradách a intenzivním vyhledávání zvolil jako partnera mohutného zlatého psa Flop Mir - Fiš, tak uvidíme, co z toho vzejde. Gaston zvládl ZVV 1, takže začínáme cvičit na dvojku a čekají nás dvě varianty, buď ji uděláme, nebo ne. No a Cherry i Charlotta pilně cvičí, obě už zvládly ZM a snad budou pokračovát dál se stejným zápalem pro věc.

 


Pomalu nám odchází rok 2008 a je načase se zamyslet nad tím, co nám přinesl, a vytyčit si nové cíle pro rok následující. V tomto roce se naši odchovanci zúčastnili celé řady sportovních i chovatelských akcí.

Cherry za Zlatušky:  4 x závody v kategoriích: rozšířená ZZO, IPO V, ZVV 1, vždy do 8. místa, 4 x splnila zkoušku, a to: ZM, ZCH - 5, ZVV 1, VZ, 6 x se zúčastnila výstavy, z toho se 4 x umístila do 4. místa

Charlotte ze Zlatušky: splnila zkoušky ZM, a ZCH - 7, a zúčastnila se výstavy s oceněním výborná

Ch.Heny ze Zlatušky: splnila zkoušky: ZOP, ZZO, BH a zúčastnila se sedmi výstav, vždy s oceněním výborná, 2 x získala CAC ČR, 2 x CACK, ze všech nejvíce však vyzdvihuji ocenění výborná ze světové výstavy boxerů ATIBOX 2008

Hedy ze Zlatušky: splnila zkoušku ZVV 1 a třikrát se zúčastnila závodů v kategorii IPO 1, 2x 2. místo a 1x 4. místo, dvakrát se zúčastnila výstavy, v obou případech s oceněním výborná, 1x 3. místo a 1x 1. místo

Gaston ze Zlatušky: splnil zkoušku ZVV 1 a 4x se zúčastnil závodů v této kategorii, vždy do 8. místa

Po stránce chovatelské nás potkal jeden drobný neúspěch a tři veliké úspěchy. Tím jedním neúspěchem myslím nezabřeznutí Hedy a ty tři veliké úspěchy, to jsou přece Iris, Irma, která zůstala doma, a Isabela. Bohužel nás však potkaly i dvě smutné události a to odchod Ailinky a Dalilky. Nelze na ně zapomenout.

Na rok příští plánujeme další akce. Už 3. ledna se v Kácově koná tradiční Zimní závod, kterého se pravděpodobně zúčastní Cherry, 7. a 8. února se Irma a Cherry zúčastní DUOCACIB v Brně, holky z vrhu I čeká svod dorostu, bude se konat Horácký závod boxerů v Jihlavě, výstava na Rytířsku, Podzimní závod boxerů v Dobřanech a spousta dalších akcí, kterých bychom se chtěli zúčastnit. Plánujeme štěňátka s Hedy a pokud to vyjde a stihne to, čeká ji i výběrový závod na Mistrovství mládeže MSKS. Gastonův hlavní cíl spočívá v absolvování alespoň jediné akce, ale v klidu a v pohodě, prostě tak, jak se mu to ještě nikdy nepovedlo;-).

 


Je za námi další rok, takže je opět načase bilancovat.

Rok 2009 byl náročný vzhledem k počtu akcí, kterých jsme se s našimi boxery zúčastnili. Již v lednu začala výstavní sezona v Olomouci, kde se, již tradičně skvěle,  předvedla Heny, pokračovali jsme v únoru uvedením Irmy do boxerkářského světa na mezinárodní výstavě v Brně, dvě děvčata z I vrhu absolvovala svod dorostu a zúčastnila se i klubové výstavy v Rytířsku, kde ve třídě dorostu obě získaly ocenění velmi nadějná. Další úspěchy přišly na Horáckém závodě boxerů, na kterém se předvedlo hned pět našich odchovů, čtyři z nich skončili na stupních vítězů. A také již tradiční výcvikový tábor v Ošíkově, kde Irma splnila zkoušku ZZO.

Z chovatelského hlediska jsme byli úspěšní, když se nám narodilo sedm štěňátek ze spojení našich předchozích odchovů - Hedy a Gereta - kterým pracovně říkám sroprocentní Zlatušky. Jednu fenku z tohoto vrhu - Juriku - jsme si nechali doma, čekáme, co se z ní vyklube, a doufáme, že nám přinese víc radostí, něž straostí.

Bohužel nás tento rok potkala i smutná událost, a to náhlý odchod Gastona do psího nebe. Myslím, že je mezi pejskaři víc lidí, kteří na něj budou ještě dlouho vzpomínat.

Do roku 2010 máme spoustu plánů. V chovateslké stanici Goldie Red by se Heny měla podruhé stát matkou, Jurika je přihlášena na DUOCACIB do Brna, ji a její sourozence čeká svod odrostu, v červnu pořádá brněnská pobočka Boxerklubu II. Horácký závod boxerů, v červenci nás čeká již tradiční tábor na Ošíkově. Termínový kalendář je v tomto roce doslova nabitý akcemi, kterých se stojí za to zúčastnit, takže doufáme, že jich stihneme co nejvíce.

Takže nashledanou s boxery v roce 2010.


Rok 2010 je už daleko za námi a 2011 je v plném proudu. Naše odchovy složili nějaké ty zkoušky,občas si zazávodili.
V roce 2010 jsme uchovnili Gabi, v tomto roce by se měla stát poprvé maminkou.
V roce 2011 se stihla uchovnit i Iris, splnila si výstavu potřebnou do chovu, složila zkoušku ZM a zkoušku chovnosti. Se svým majitelem, panem Jiřím Pruknerem, se teď připravují na další zkoušky.
Irma si také absolvovala výstavu a dostalo se jí slibu, že byla v jejím životě poslední. Dva měsíce lepení uší, které vydržely ve správné poloze jen těch několik minut ve výstavním kruhu, už se u ní nikdy nebudou opakovat a už ji čekají jen zkoušky a závody.
Jurika stihla minulý rok napodzim složit "startovní" zkoušku ZZO a letos na jaře "pokračovací" ZM. Připravujeme se na další zkoušky a závody, napodzim se možná podíváme i na nějakou tu výstavu.
Na nějaký ten závod pravděpodobně vyrazí i Hedy a další naše děti, případně vnoučata a pravnoučata.
Takže naviděnou s boxery.

A už je zase další rok v trapu. Nadešel čas bilancovat, co se stalo v roce minulém a stanovit si nějaké ty cíle do roku nadcházejícího.

Gabi se stala poprvé maminkou, na krysařičku měla celkem početný vrh čtyř štěňat, tří pejsky a jednu fenečku. Zatím zůstává doma Alda, ještě se pro něj nenašel ten správný člověk.

Poměrně aktivní byl rok našich mladých boxerek.

Iris závodila na Horáckém závodě boxerů, kde si splnila zkoušku ZVV 1 a v této kategorii se umístila na krásném třetím místě. Také zvládla vytrvalostní zkoušku, zkoušku IPO-V a absolvovala výběrovou bonitaci, kde byla se známkou z povahy 6 zařazena do výběrového chovu. Zúčastnila se v kategorii ZVV 1 závodů Krajské kynologické ligy Vysočina.
Připravuje se na další zkoušky a závody, mezitím jí hledáme vhodného partnera, protože už se blíží doba, kdy by se také měla stát maminkou.

Irma splnila zkoušku ZVV 1, vytrvalostní zkoušku, zkoušku chovnosti se známkou z povahy 5 a na výběrové bonitaci byla se stejnou známkou také zařazena do výběrového chovu.
Také ji čekají nějáke ty závody a zdolávání zkoušek a i pro ni hledáme vhodného krycího psa.

Jurika v minulém roce závodila na Horáckém závodě boxerů v kategorii ZVV 1, kde obsadila osmé místo. Popravdě to považuji za obrovský úspěch vzhledem k době, kterou jsme věnovali přípravě. O necelý měsíc později zkoušku ZVV 1 zdolala. Na podzim pak zdárně odběhla vytrvalostní zkoušku, zvládla i zkoušku chovnosti se známkou z povahy 5 a absolvovala i výstavu, ohodnocení V2, r.CACK.
Tím si splnila všechny nezbytnosti pro zařazení do chovu, ale mateřské povinnosti na ni, vzhledem k věku, ještě nečekají a intenzivně se připravuje na další zkoušky a závody (aktuálně je v relaxační fázi treninku a leží v posteli).

Hedy se také zúčastnila Horáckého závodu, splnila limit zkoušky a umístila se na krásném 5. místě. V tomto roce dosáhne ona a její sourozenci veteránského věku, přesto si myslím, že ještě všem ukážou, že rozhodně nepatří do starého železa.

Cherry také absolvovala Horácký závod, a to v kategorii vyšší, ZVV 2, umístila se na třetím místě. Také splnila stopařskou zkoušku FPr 2.

Takže s úsměvem v roce 2012 naviděnou.

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek